Hakkımda

2020 yılında Corona virüsünden dolayı eve kısılıp kalmamla beraber farklı girişlerde bulunmaya başladım. Birden fazla makale okudum farklı şeyler üzerinde denemeler gerçekleştirdim. Son olarak bir blog açıp bilgi paylaşımına karar verdim.

Kendimden bahsedecek olursam adım Şeyhmus KARAK ve 1996 da Bursa’nın Orhangazi ilçesinde doğdum. İlk okulumu Orhangazi’de okudum. Lise eğitimimi Yalova’da okudum.

Lisans eğitimimi Afyon Kocatepe Üniversitesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünde aldım. Üniversitede birden fazla toplulukta yer aldım.

Bilişim Topluluğunda başkan yardımcılığı yaptım. Genç Yeşilay topluğunun kurucu kurulunda yer aldım. Kütüphane Topluluğunun yönetim kadrosunda yer aldım. Elimden geldiği kadar aktif olmaya çalıştım. Bu süreç içinde bir çok yer gezdim bir çok insanla tanıştım. Üniversite hayatım basitçe böyle.

Şimdi niye blog yazmaya başladığımdan bahsedeyim. 2020 yılının başında uzun süredir hayal ettiğim bir spor salonu açma hayalimi gerçekleştirdim. İşlerim rast gitmeye başladı gibi oldu birde ne olsun CORONA virüsünden (COVİD-19’dan) dolayı sosyal tesis ve her türlü yer sağlık bakanlığı tarafından kapatıldı. Bu girişimimde ortada kaldı.

Bende bu süreç boyunca internet üzerinden farklı girişimlerde bulundum. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak Youtube kanalı kurma, Amazan FBA, Drop Shipping vb. şeyler üzerinde bir kaç girişimde bulundum ve sonuç olarak bir şey kazanmak istiyorsan bir şeyler kaybetmek üzerine kurulu bir sistem olduğunu anladım.

Bu süreç sonunda blog açıp yılların bana verdiği ve kendimi iyi hissettiğim alana yöneldim. Ve bu şekilde siz değerli kişilerle burada bilgi alışverişinde bulunabileceğimiz bir blog kurdum.

Siz değerli takipçilerim ve bloguma giren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Başa dön tuşu
Kapalı