Diğer

Türk Yapımı Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Merhaba  değerli Takipçilerim Bugün sizinle izlenmesi gereken 5 tane Türk dizisini ele alacağız. Bu liste tamamen benim tarafından oluşturulmuştur. Hoşunuza giden gitmeyen ya da işte bu dizi de bu listede olmamalıydı dediğiniz noktalar olabilir. Tekrar söylemem gerekirse bana göre ilk 5 dizyi söyleyeceğim ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Listemde kurgusu iyi eğlenceli  diziler olacaktır.

Tanıtımını yapacağım dizilerde oyuncuların gerçek isimleri kullanılmamıştır. Dizideki oyuncu isimleri kullanılmıştır.

1- Ezel

  Türk Yapımı Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler listesinde 1. sırada Ezel var. Bu diziyi duymayanınız yoktur. Ramiz dayı, Ezel, Eyşan vb. isimleri illa duymuşsunuzdur. Dizinin konusuna gelecek olursak.

   Filmin ana karakteri Ömer filmin başında Ömer tabi kıza vurulur. Kıza vurulduktan sonra Ömer’in can dostum dediği arkadaşları Ömer askere gidip geldikten sonra Ömer’e tuzak kurarlar. Yılanın başı Cengiz denen Ömer’in en yakın arkadaşı ve ona işbirliği eden Kerpeten Ali’dir.

   Ömer’i Eyşan bir gece evine davet eder ve takılırlar. Ömer mutlu şekilde yatar ve sabah uyandığında her şey için artık çok geçtir. Evini basan polisler Ömer’i tutuklarlar ve direk kumarhane soygunundan içeri atarlar. İçeri düşen Ömer duruşmada verilen ifadeler sonucunda nasıl bir dalaverenin içine düştüğünü anlar. Bir süre sonra kumarhane sahiplerinin eli uzun olduğundan içeride Ömer’e işkenceler türlü türlü oyunlar oynarlar.

   Hapishane amcası olan Ramiz Karaeski lakabı Dayı olan kişi elini Ömer’e uzatır ve tabiri caizse evrim geçirmesine yardımcı olur. Artık bir süre sonra saf Ömer gitmiş gözü pek, yiğit ve gözü açık bir çok alanda kendini geliştirmiş bir Ömer ortaya çıkıyor. 

   Bir gün hapishanede bir isyan çıkar ve Ömer’in suratını bir gardiyan çizer tanınmayacak şekilde. Gardiyanı Ramiz Dayı ve adamları hallederler. 

   Ömer’i ölü gibi gösterip bir hastaneye yollarlar. Ve surat nakli olan Ömer yeni kimliği Ezel Bayraktar olarak piyasaya çıkar. Dayıdan aldığı serveti ile Eyşan, Cengiz ve Kerpeten Ali den intikamını almaya yemin eder.

   Dizinin tamamını tek tek yazmak yerine siz değerli takipçilerime link  ve bir video bırakayım. Vaktiniz olduğunda kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. 

Buraya tıklayarak EZEL dizisinin resmi youtube kanalında tüm bölümlerini HD izleyebilirsiniz.

  İlerleyen haftalarda Filmler kategorisinde bir tane film analizi yapacağım. Ezel dizisiyle bağdaştıran birileri olacaktır.

Monte Cristo Kontu – Ezel Bağlantısı

Filmler Kategorim İçin Tıkla…

2- Kardeş Payı

  Türk Yapımı Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler listesinde 2. sırada Kardeş Payı var.  Özellikle son dönemlerde çıkmış her yerde capsini yada kısa kesitini gördüğünüz bir dizidir. 

    Dizinin baş rolünde Ali-Metin Özdemir kardeşler var. Sıhhi tesisatçı dükkanlarında işlere gidip gelen 2 kardeşler. Ama tek yaptıkları iş bu değil. Bunlar aynı zamanda amatör mucitler. Filmin konusu da tam olarak amatör mucitlik üzerine kurulmuş.

   Borla çalışan motor yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bir türlü şanları yaver gitmiyor. Bu sırada dizide aşktan kesintiler, komik sahneler, dizinin ilk bir kaç bölümünde bilgilendirici animasyonlar ne ararsanız var. 

   Bu diziyi izlerken aynı anda yüzlerce duyguyu yaşayabilirsiniz. 

  1. Aile içi çekişmeleri,
  2. Aşk olayları,
  3. Baba sevgisi, kardeşleriyle çatışmalar, nafaka borcu,
  4. İlerlemenize engel olacak küçük olaylar,
  5. Bol bol laf sokma, sokak jargonu, küfürler vb.

  Yukarıda yazdıklarım aklınıza yatmadıysa aşağıya bir video koyayım.

3- Pusat

  Türk Yapımı Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler listesinde 3. sırada Pusat var. Yapımı yarıda kalmış 13. bölüm süren bir yapımla karşınızdayım. Spor sever arkadaşlar vardır. Bu diziyi izlemelerini tavsiye ederim. Ama yarıda kalması dizinin benim açımdan bile bir hayal kırıklığıydı. Ama yine şans vererek siz değerli takipçilerime bu diziyi yazıyorum.

   Dizinin ana karakteri Ali Pusat boksör şampiyonası öncesinde başına gelen talihsizliklerden dolayı hapse girer. Hapis hayatı süresince sevdiği kızı da kaybeder. 6 senelik hapis süresinden sonra hedeflerine doğru hareket etmek ve yaptığı hataları tekrarlamamak için kendine söz verir. Ama başınıza bir kere kötü bir şey gelince peşi sıra gelir. Bu Ali’nin kaderi de aynı bu dediğim gibi oldu. Tam şampiyonluk için hazırlanırken tekrar başına bir dizi kötü olaylar gelemeye başlar. 

   Diziyi izlemeniz için hemen bir oynatma listesi bırakıyorum. 

Pusat resmi youtube kanalı için tıkla.

Diğer dizi haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.
DİĞER DİZİLER İÇİN TIKLA

#diziler #türkdizi #efsanedizi #ezel #kardeşpayı #kardespayı #pusat

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı