Diğer

Monte Cristo Kontu – Ezel Bağlantısı

   Öncelikle bu yazımı okumadan önce  Türk Yapımı Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler konusunda Ezel dizisi altında bahsetmiştim. Görmek için tıklayınız. 

  Film dürüst, namuslu ve aşkına sadık olan Edmond Dantes etrafında dönüyor. Denizci olan Edmond Dantes seferlere çıkıp gelmektedir. Yaşadığı yerde Mercedes adında sevdiği ve evlenmeyi plandığı kadın vardır. Her şeyleri rayına soktuktan sonra evlenmek istemektedir. Edmond Dantes’in yakın arkadaşlarından ve sevgilisini bilen tanıyan Fernand tarafından tuzağına düşeceğini bilmeden güvenmektedir.

  Fernand Mercedes’i sevmekte ve onu istemektedir. Mercedes bunu bilmekte ve Edmond Dantes’e bir şeyler söylememektedir. Fernand artık dayanamayarak bir suçlamada bulunur ve Edmond Dantes’i 4 tarafı denizle kaplı hapishane adasına gönderir.

  Edmond Dantes ne olduğunu anlayamadan kendisini kodeste bulur. Bu hapishaneye düşenlerin kurtulma ihtimalleri yoktur. Yada tek seçenek ölmektir. Edmond Dantes hayata küsmüş bir durumda tam 13 senesini kodeste geçirmek zorunda kalır. Kaçmak gibi girişimlerde bulunur. Sonunda onun odasına çıkan bir dedeyi görür. Saçları aklaşmış ve bilge bir dede olduğunu anlaması uzun sürmez. Başına gelenleri Richard Harris’e anlatır. Richard Harris olayları süzgeçten geçirdikten sonra Edmond Dantes’e tek tek anlatmaya başlar. Edmond Dantes başta yalanlasa da sonunda gerçekleri kabul eder. 

  Richard Harris bildiği her şeyi anlatmaya başlar. Edmond Dantes okumayı, kılıç sallamayı ve birçok şey  öğrenir. Richard Harris’in ölümüyle Edmond Dantes’in eline hapisten kaçacak bir fırsat çıkar. Bu fırsatı değerlendirip kaçar. 

  Edmond Dantes özgür olduğunda artık zengin biridir. Richard Harris ona bulunamayan bir hazinenin yerini söylemiştir. İlk işi hazineyi alıp öğrendikleriyle Fernand ve Mercedes’ten öç almaktır.

Monte Cristo Kontu – Ezel Bağlantısı sizede benzer gelmedi mi?

   Filmi izlemeyen arkadaşların filmi izlemelerini şiddetle tavsiye ederim.

Çıkış Tarihi: 3 Mayıs 2002
Süre: 2s 11dk
Tür: Macera, Gerilim
Yönetmen Kevin Reynolds
Oyuncular: Jim Caviezel, Guy Pearce, Dagmara Dominczyk
Ülke: ABD, İngiltere, İrlanda
IMDB: 7.8

 

Diğer dizi haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.
DİĞER FİLMLER İÇİN TIKLA

Monte Cristo Kontu – Ezel Bağlantısı
#montecristokontu #ezel #filmanaliz #2002montecristo #Synopsis #Sinopsis

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı