Animeler

Soul Land (Douluo Dalu) Anime İncelemesi

Bir anime severseniz Japon animelerinden sıkıldıysanız sizlere bir Çin animesi önerisinde bulunacağım. Uzun süredir takip ettiğim ve severek izlediğim bir seri olan Soul Land (Douluo Dalu) konusu olsun kurgusu olsun çok iyi bir seri olmakla beraber her geçen gün dahada çekici görsellerle önümüze çıkmaya devam ediyor.

Niye Soul Land (Douluo Dalu) animesi izleyelim diye soranınız olabilir. Yukarıda belirtiğim gibi Japon animesinden sıkıldıysan tam senlik bir seri başla bir kaç bölüm izle ve tekrar bu sayfaya dönüp yorum yap. İzlemeden kesinlikle ön yargılı olmayın.

Soul Land (Douluo Dalu) Konusu

Çin animesi olan Soul Land (Douluo Dalu) iki alem arasında git geller yaşayan Tang San üzerinde geçmekte. Animenin konusu her insanın özel yetenekleri ve ruh güçleri vardır ve insanlar bu yeteneklerine göre yükselip konum sahibi, güç sahibi ve bir çok şey elde edebiliyor. Her yetenek önemli olmuyor. Bazı yetenekler çok daha önemli oluyor. Bunların yanında soylu bir aileden gelen kişiler soylarından özel yetenekler alabiliyorlar. Buda işleri bazıları için kolay yapmaktadır. Bizim ana karakterimiz Tang San için ise babası ve annesi çok güçlü insanlar olmasına rağmen bizim ana karakterimizin hiç haberi yoktur. Ve aynı zamanda diğer alemde öğrendiği şeyi Tang Mezhebini bu dünyaya tanıtmak gibi bir hedefi olan Tang San için macera başlıyordu. İlerleyen yıllarda sınava tabi tutulan Tang San önemsiz bir yeteneğe sahip olduğu çıkıyor. Sınavı yapan kişi ruh gücünün tam olmasına rağmen yeteneği için açıyor.

Olaylar bundan sonra patlak vermeye başlıyor. Sınav esnasında sadece bir tane özelliğini sanan hocasına rağmen Tang San çok zeki ve akıllı biri olduğu için ikinci yeteneğini saklıyor. Eve dönünce babasının da hayal kırıkığına uğradığını görüyor. Ama babası oğlunun ikinci yeteneğini görünce ona tembihlerde bulunup merkez okula göndermeye karar veriyor. Böylelikle Tang San güçlenme yolunda ilk adımları atmış oluyor. Okulda akıl hocası olarak seçtiği kişi eskilerden vede çok bilge birisidir. Tang San’a rehberlik ederek güçlenmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya başlıyor.

Soul Land (Douluo Dalu) hakkında sayfalarca yazı yazabilirim. Ama siz değerli okuyucularıma fazla spoiler vermeden konuyu burada bırakmak istiyorum. Siz değerli okuyucularıma kesinlikle Soul Land (Douluo Dalu) serisine bir şans vermesini istiyorum. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Diğer anime haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.
DİĞER ANİMELER İÇİN TIKLA

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı