İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2

İzlenmesi-Gereken-Animeler

Birincisini yazdığım konudan sonra ikincisini yazmaya karar verdiğim İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2’ye hoş geldiniz.
İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1 için tıklayınız.
Bugün sizler için şimdiye kadar izlediğim animlerden önerilerde bulunacağım. Sıkı takipçilerin bile gözünden kaçan animeler olabilir. O yüzden listeme dikkat edin. İlla izlemediğiniz veya gözden kaçırdığınız animeler vardır. Lafı uzatmadan İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2 ye başlayalım.

1- Slam Dunk

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2 deki 1. animem Slam Dunk. Ana karakterimiz liseye giden deli dolu bir gençtir. Hanamichi Sakuragi lisedeyken yüzlerce kıza çıkma teklif etmiş ve reddedilmiştir. Sürekli kavga eden insanlarla problem yaşayan Hanamichi Sakuragi bir gün yine çıkma teklifi eder.

Haruko denen kız Hanamichi Sakuragi’yi reddeder. Haruno Hanamichi’ye bakar ve boyunun çok uzun olduğunu ve basketbolla ilgilenip ilgilenmediğini sorar. Sonrada Haruko ben basketbol oynayan biriyle sevgili olmak istediğini söyler. Bunun üzerine Hanamichi basketbola başlar. Basketbol sahasına giden Hanamichi direk önünde biten goril gibi bir adamla takışır ve bilmeden kavga ederler. Bunu gören Haruno araya girer ve goril dediği kişinin abisi olduğunu söyler. Böylelikle Hanamichi için işler daha çıkmaza girer. Ama Hanamichi Hemen pes edecek biri değildir. Bunun için savaşmaya başlar ve olaylar sürekli gelişmeye devam eder. 

Bu animeyi izleyen arkadaşlara tek söyleyeceğim vaktinizin nasıl geçtiğini ve ne kadar çok güldüğünüze bile inanamayacaksınız. Hadi bir şans ver Hanamichi gibi yıkıklar için 🙂 

slam-dunk

2- One Outs

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2 deki 2. animem One Outs. Ana karakterimiz kumarı seven ve akıllı Toa Tokuchi’dir. 

Beysbol oyununda çevresindeki insanları Toa Tokuchi’yi yenilmez olarak görüyorlardır. Yine bir gece atış yaptığı bir zamanda beysbol oyuncularından biriyle kumara tutuşur ve yeteneğini belli eder. Bunu görenler Toa Tokuchi’yi beysbol takımına davet ederler. Sadece atış yapması için. Bunun üzerine Toa Tokuchi için büyük bir kumar bahsi olduğu için düşünerek karar verir. Böylelikle dışarı yolladığı toplar için 5 milyon yen alırken her sayı için 50 milyon yen verecektir. 

Kumar, akıl oyunları ve sporu sevenlere tavsiyem kısa bir anime serisi olan One Outs u çok kısa sürede izleyebilirsiniz. Beysbol hakkında yüzlerce bilgi öğrenmenizde cabası olur. 

one-outs

3- Hunter x Hunter 2011

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 2 deki 3. animem Hunter x Hunter 2011. Animenin ana karakteri Gon Freecs maceraya çıkma kararı alır.

Maceraya çıkma kararı aldıktan sonra Hunter Avcısı olmaya karar veren Gon Freecs sınavına başvurur. Çoğu kişi Hunter Avcısı olmak istese de sınavlar oldukça çetin geçmektedir. Elini kollunu sallayarak hemen Hunter Avcısı olamıyorsunuz. Bunun üzerine net kararlar veren Gon Freecs sınava başvurur. Bu süreçte yeni arkadaşlar edinir. Killua Zoldyck gibi. Çok iyi olan Gon sınav süresince yeni insanlarla tanışır ve insanlar Gon’u sevmeye başlarlar. 

Gon’a babasının öldüğünü söyleyenler olmuştur. Bu sınav esnasında babasının çok ünlü bir Hunter Avcısı olduğu söylenir ve babasını bulma kararı alır. Bunun için farklı farklı maceralara koşan Gon’un hikayesi anlatılmaktadır.

Anime sevenlerin bu seriye de şans vermelerini isterim. İçinde farklı dünyalar barındıran ve özel yeteneklere yer veren animemiz sizlerle.

hunter x hunter 2011

Diğer anime haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.
DİĞER ANİMELER İÇİN TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir