İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1

izlenmesi-gereken-animler

Tekrar güzel bir konu ile karşınızdayım. Bugün sizler için şimdiye kadar izlediğim animlerden önerilerde bulunacağım. Sıkı takipçilerin bile gözünden kaçan animeler olabilir. O yüzden listeme dikkat edin. İlla izlemediğiniz veya gözden kaçırdığınız animeler vardır. Lafı uzatmadan İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1 e başlayalım.

1- Death Note (Ölüm Defteri)

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1 deki 1. animem Death Note. Bir gün okulda derste her şeyden sıkılmışmış ana karakterimizin gözüne gökten bir defter düştüğü çarpar ve okul çıkışı aklında kaldığından defteri alır. Üstünü okur ve Death Note yazdığını görür. Başta bu biri tarafından yazılmış ve sadece laf olsun diye doldurulmuş olduğunu düşünür.

Merakına yenik düşüp defteri alır ve denemeye karar verir. Detaylarıyla uygun bir şekilde kullanmaya karar verir. Sonraki günlerde defteri kullanır ve gerçekten yazdığı şeylerin gerçekleştiğini görür. Başta tedirgin olan Yagami Light  sonradan bunu fırsata çevirip ona defterin kendisini seçtiğini düşünür ve düzeni değiştirmeye karar verir. Kira lakabıyla insanlara  adalet dağıtmaya başlar. 

İlerleyen süreçte ona dedektif L takma adıyla bir rakip çıkar. Ve anime de zeka oyunları ve daha bir çok şey olmaya başlar. İzlemeyen arkadaşlar anime listemdeki bu animeye bakmalarını şiddetle tavsiye ederim. 
Animenin filmi de var ama kesinlikle tavsiye etmem. Hayal kırıklığı olduğunu çoğu yerde okuduğum için izlemedim. 

death-note

2- Shingeki no Kyojin -Attack on Titan

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1 deki 2. animem ingilizce adı Attack on Titan olan devlerle alakalı bir anime yer almakta.

Konu çok eski çağlarda insanlar  devlerden korunmak için kale duvarları oluşturmuş. Duvarlar içten içe matruşka sistemi gibi iç içe geçmiş şekilde. İnsanlar devlerden korunmak için duvarlardan çıkmıyor. 

Baş karakterimiz Eren bir gün büyük dev gelip en dış halkadaki duvarı yıkınca anasının devler tarafından yendiğine şahit olur. Ve yemin eder devlerden intikam almak için. Anime bu noktadan sonra konular gelişmeye başlar.

İlerleyen süreçte devlerden öcünü almak için keşif birliğine katılır ve gittikçe olaylar ilginç haller almaya başlar. Çünkü ana karakterimizin küçükken babası tarafından yediği bir iğneden dolayı özel güçleri vardır.

Attack on Titan animesi şuan toplam 3 sezondan oluşmakta. 3.sezon 2 kısımdan oluşmakta. İzlemeyen anime sever varsa çok büyük bir kayıptadır. Animelere yeni başlayacak arkaşlar varsa listedeki başka animelerden başlamalarını tavsiye ederim.  

Attack-on-Titan

3- Naruto ve Naruto: Shippuden

İzlenmesi Gereken Animeler Listem 1 deki 3. animem Naruto ve Naruto: Shippuden bunlar ayrı ayrı isimlere sahip olmasına rağmen bir birlerinin devamı olan bir animelerdir.

Anime sektörüne öylesine bakan birinin bile gözüne çarpacak kadar güzel ve bir o kadar uzun bir seridir. Animeye bir kere başladığınız zaman peşi sıra akmaya başlıyor. İlk bölümünü 2005 civarlarında izleyip geçen bir kaç seneye kadar devamlı takip ettiğim ve severek izlediğim bir animeydi. 

Konusuna gelecek olursak. Naruto denen ana karakterimiz küçükken köye saldıran şeytan tilkiden dolayı yetim kalmıştır. Babası ve annesi köyü kurtarırken ölmüşlerdir. Naruto bunların acısını yaşarken birde köydekilerin ona karşı bakışları davranışlarından dolayı çok sıkıntılar çekiyordur. Arkadaş olarak Sasuke’yi seçer ve gerçekten bağlanır.

Naruto beceriksiz Sasuke ise her şeyde en iyisidir. Naruto kendine karar verir ve gelişmelerine devam eder. Günler geçtikçe güçlenen Naruto Sasuke’nin geçmişi hakkında yeni şeyler öğrenir. Bir süre sonra intikam yemini eden Sasuke köyden kaçar. 

Naruto peşine düşer. Ama intikam ile tutuşan Sasuke elinden geleni ardına koymadan gider. Naruto böylelikle onu geri getirmek için ant içer. Naruto’nun peşindeki daha doğrusu şeytan tilkinin peşinde olan bir ekip de Naruto ya çok zor zamanlar yaşatır. Naruto güçlenirken çevresindeki herkese kendisini kabul ettirir.

İlerleyen zamanlara Naruto o kadar güçlenmeye başlar ki insanlar ve çevresindeki herkesi etkilemeye başlar. Tabi bu süreçte onu ele geçirmek isteyen düşmanlar çok büyük planlar içindedir.

Kesinlikle soluksuz izleyip kah gülüp kah ağlayacağınız kah sevineceğiniz bazen ise hırslanacağınız bir yapım

.

Diğer anime haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.
DİĞER ANİMELER İÇİN TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir